Pennants Selection

Please scroll down this page to view the Pennant Teams Selections for Wednesday, and Saturday.

 

 

 

THE TEAMS AS SHOWN ARE SELECTED FOR THESE EVENTS.
Teams read from left to right.

BOWLERS UNABLE TO BOWL ON ANY PENNANT DAY
AFTER TEAMS HAVE BEEN SELECTED AND POSTED ARE
REQUESTED TO RING THE CHAIR OF SELECTORS,
Tom Steele on  Mobile 0427 257 252 
AS SOON AS POSSIBLE.
If the Chairperson of Selectors cannot be
contacted, please call the club on (08) 8285 6744.

PLEASE MAKE REGULAR CHECKS OF THIS PAGE FOR ANY
SELECTION CHANGES

WEDNESDAY PENNANT SELECTIONS

Round 5 Wednesday 13 November 2019

Start Time.  Trial Ends (Roll Up) 12.15 pm.
Play Commences not later than 12.30 pm.
Para Hills
Div 2 Nth
      
       V Hope Valley Home
LEAD SECOND THIRD SKIPPER TEAM MANAGER
G.Lewis
I.Stevanja . . G.Lewis
M.Keenan . G.Tancred W.Cross  
N.Livingstone  . P.Farrow D.Thorn  
S.Przybylek G.East L.Cohen T.Kew  
B.Dunn T.Turner J.Eversen M.Small Duty Rink 
 Rotations.
I.Robbie
A.Scott
 

Para Hills
Div 3 North

 

 

     V

 

 Two Wells

 

Home

LEAD SECOND THIRD SKIPPER TEAM MANAGER
T.Steele
J.Conlan B.Moore B.Seaman W.Reardon
G.Kay B.Hall P.Campbell T.Steele  Duty Rink
M.Crowther R.Dodson R.Williams P.Gibson  
B.Fletcher G.Deguet S.Stone C.Milne 
Div 4 Nth
Para Hills 
 V   Prospect B/view Away
LEAD

 

SECOND THIRD SKIPPER TEAM MANAGER
A.Parsons
B.Perry G.O’Neill P.Tamasauskas K.Zeuner
F.Vindurampulle T.Saunderson R.Carter R.Brenchley
E.Owen D.Ellison T.Wade A.Parsons

SATURDAY PENNANT SELECTIONS

Round 5  Saturday 16 November 2019

Start Time.  Trial Ends (Roll Up) 1.00 pm.
Play Commences not later than 1.15 pm.
Para Hills
Div 4 Nth
       V Salisbury Red Away

LEAD

SECOND

THIRD

SKIPPER
TEAM MANAGER.
W.Cross
N.Livingstone T.Walton   S.Paul  D.Thorn
S.Przybylek G.Tancred G.Lewis T.Kew  
B.Dunn A.Vandersluys   J.Eversen  M.Small  
P.Farrow I.Stevanja  W.Cross M.Galbreath  
 Rotations
M.Keenan
L.Cohen
P.Campbell
R.Brenchley
Para Hills
Div 5 North
     V Penfield   Away
LEAD SECOND THIRD SKIPPER TEAM MANAGER
T.Steele
A.Priest G.East G.Hughes C.Milne
J.Conlan G.Deguet T.Turner D.Bonney
M.Crowther B.Hall B.Seaman T.Steele  
A.Scott B.Moore P.Gibson D.Young
Div 6 Nth
Para Hills Red
 V   Semaphore  Home
LEAD

 

SECOND THIRD SKIPPER TEAM MANAGER
A.Parsons
P.Daly G.O’Neill R.Dodson K.Zeuner
B.Perry D.Ellison L.McCloud Ar Parsons
G.Kay P.Tamasauskas R.Williams S.Stone

 

 Duty Rink
Div 6 Nth
Para Hills White
 V   Playford Red Home
LEAD SECOND THIRD SKIPPER TEAM MANAGER
K.Owen
B.Fletcher S.Ward K.Owen C.Ellison
F.Vindurampulle E.Owen T.Wade I.Robbie  
Anne Parsons
E.McGarrity

 

R.Carter V.Fox

 

 Duty Rink


Comments are closed.